Duben 2012

BARČA

24. dubna 2012 v 16:40 | Lenka |  Moje želvy
Ahojky,
tak vám píšu, jak jsem slíbila. Sice po delší době, ale jinak to nešlo, protože Barča byla taková všelijaká a já nevěděla, co napsat, protože každý den se chovala úplně jinak. Teď se to ale ustálilo, a už týden je, dá se říct, normální. Plaší jenom občas, většinu dní je v klidu, přijímá potravu jako dřív. Už asi nezjistím, jestli vajíčka měla, nebo to její chování bylo způsobený něčím jiným. Ale čím, to mě fakt nenapadá :-) Je možný, že nakladla do vody, želvy vajíčka snědly a já o tom ani nevěděla. Na veterině jsem s ní už nebyla, přišlo mi zbytečný tam chodit, když skoro přestala plašit. Nechci, aby jí píchal injekce zbytečně.
Takže doufám, že už takhle zůstane a zase si něco nevymyslí ... :-)
Mějte se krásně a pozdravujte želvičky :-)

PROBLÉM S KLADENÍM

11. dubna 2012 v 16:55 | Lenka |  Moje želvy
Ahojky,

tak vám píšu po návštěvě veterináře, jak jsem slíbila. Jak jsem v minulém článku psala, domluvila jsem se s veterinářem, že když do týdne nenaklade, tak s ní mám přijít a píchnul by jí injekce znova. A protože samozřejmě nenakladla, tak jsem se s ní na veterinu zase vydala. Barča pořád ještě moc nejedla a plašila jen občas. Někdy několik hodiny denně, někdy vůbec. Tak jsem ho poprosila, jestli by jí nemohl prohmatat ještě jednou, protože si nejsem jistá když moc neplaší, jestli nenakladla třeba do vody a já si toho nevšimla. Tak jí prohmatával několik minut a řekl, že vajíčka skoro necítí. Že něco nahmatal, ale není si vůbec jistý, jestli to vůbec vajíčka jsou. Tak jí udělal i sono, ale žádný vajíčka nenašel, nikde nebyly vidět. Říkal, že tohle je mu fakt záhodou a že se mu něco takovýho snad ještě nestalo, že není možný, že minule, když jí prohmatával, tak během vteřiny řekl, že několik vajíček krásně cítí a nahmatal i jejich tvar a jak jsou velký. Takže něco cítil, ale jestli vajíčka, to mi na sto procent říct nemůže. Řekl, že je možný, že jak nejí, tak se jí v břichu udělalo místa a vajíčka se posunuly víc dozadu, proto je necítí. A nebo že fakt nakladla do vody, ale to je málo pravděpodobný, když pořád plaší a ještě se třema želvama za zády. Kdyby nakladla, ať už kamkoliv, tak by se zklidnila.
Píchnul jí vitamin A a dal jí prášek na zvýšení chuti k jídlu. Mám prý zase týden počkat, dávat jí co nejčastěji do kladiště a kdyby plašila a přesto nenakladla, tak máme zase přijít a pokud by zas vajíčka nenahmatal, že by nás poslal na rentgen. Kdyby přestala plašit a začala normálně jíst, tak to mám nechat být.
Jsem fakt zvědavá jak tohle dopadne, vloni nakladla krásně hned napoprvé, teď jsou s ní problémy.

Stalo se vám tohle někdy s vašema želvičkama?
Mějte se hezky a já vám dám zase vědět co se děje :-)

ŽELVY RADKA

3. dubna 2012 v 21:20 | Lenka |  Fotky-Vaše želvyNÁVŠTĚVA U VETERINÁŘE

2. dubna 2012 v 20:41 | Lenka |  Moje želvy
Ahojky,
tak jsem byla s Barčou u veterináře až dneska, protože o víkendu tam nebyl.
Prohmatal jí a potvrdil, že tam vajíčka jsou. Píchnul jí oxytocin a vápník. Skoro 14 dní nežere, akorát dneska a včera si vzala pár krevetek, ale fakt malinko, i mláďátko by snědlo 3x víc :-). Na to mi řekl, že ty vajíčka tlačí na žaludek a želva pak nemá pocit hladu, tak proto nejí, nebo jí tak málo. Pokud by do týdne nenakladla, tak jsme domluvení, že za ním mám přijít a píchne jí ty dvě injekce znova. A taky jsem s ním domluvená, že až naklade, tak mu tam zas dám vajíčka jak minule. Tak třeba se dočkám želvátek :-) Ale i kdyby ne, tak nevadí. Budu ráda, že už je zase v pohodě :-)

Mějte se hezky a za pár dní vám dám zase vědět, co a jak :-)